Історія Ротарі e-Клубів

Концепція Ротарі e-Клубів була розроблена членами Ротарі Клубу Булдер Колорадо та комітетом з розробки Дистрикту 5450 (США), які розпочали роботу в березні 2001 року.

Рада РІ схвалила перший в світі провізійний Ротарі e-Клуб (Rotary eClub One) в 2001 році, Чартерним Президентом якого став Джон Мінтер, мешканець Орегона (США), колишній член Ротарі Клубу Булдер.

В 2003 році Чартерний Президент Джон Мінтер, Обраний Президент Кріс Джосцелін та Названий Президент Геррі Робертс провели ґрунтовний розгляд концепції Ротарі e-Клубу. Було внесено значні зміни, які було ретельно вивчено РІ. Ухвалена модель стала саме тією операційною опорною моделлю, яка нам всім сьогодні добре відома.

В червні 2004 року Законодавча Рада РІ ухвалила резолюцію: «Зараховувати в якості компенсації пропущеного засідання 30-хвилинну участь в інтерактивному заході на сайті Клубу». Це уможливило впровадження пілотного проекту Ротарі Кібер Клубів (Cyber Rotary Clubs Pilot Project), участь в якому взяли 14 e-Клубів з метою оціночного тестування розробленої Концепції.

Ротарійці Джосцелін і Мінтер за підтримки Дистрикту 5450 направили пропозицію Раді РІ щодо наслідування в Ротарі Інтернет-назв протоколів ООН та урядів (e-health, e-commerce, e-trade, e-banking тощо) та ухвалення назви "Rotary e-club". Ця рекомендація була схвалена Радою РІ, яка також постановила, що назва "Rotary cyber-club" вилучається з ужитку. Пілотний проект було перейменовано на Rotary е-Clubs Pilot Project, Клубам було надіслано повідомлення видалити посилання на "cyber-club" з їхніх сайтів.

Пілотний проект Ротарі е-Клубів було завершено 30 червня 2010 року відразу після Законодавчої ради РІ, на якій було ухвалено створення та діяльність Ротарі e-Клубів и на регулярній основі з обмеженням по кількості на кожен Дистрикт в два Клуби.

На Законодавчій Раді 2013 року уповноважені делегати проголосували про скасування діючого на той момент обмеження по кількості e-Клубів в одному Дистрикті. Попередні занепокоєння щодо виникнення т.з. ефекту «золотої лихоманки» і створення величезної кількості e-Клубів, не були підтвердженні; за три роки з моменту проведення Законодавчої Ради у 2010 році було створено і отримали Хартії менше 100 Ротарі e-Клубів.