• Головна
  • Проекти
  • Реальна благочинність «віртуального» Клубу

Реальна благочинність «віртуального» Клубу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чергова «розвіртуалізація» Ротарі е-Клубу Україна відбулась 8 липня в Одесі в рамках щорічної Асамблеї Клубу, під час якої, зокрема, була проведена передача символів влади Президенту Клубу 2017-2018 року Ользі Стеблянко, та підведені підсумки діяльності Клубу в 2016-2017 Ротарійському році.

Одним із втілених проектів, заключний етап якого, фактично, співпав із завершенням року, став, так-званий, (для простоти) «офтальмологічний проект», або – офіційно – «Проект із відновлення зору у малозабезпечених слабозрячих людей в Україні». Проект стартував як українсько-азербайджанський, оскільки ініціатором його виступив CaspianCompassionProject (Азербайджан), а на початку приєднались українські Ротарі Клуби – Ротарі е-Клуб Україна (координатор), Ротарі Клуб Одеса та Ротарі Клуб Одеса Рішельє. Згодом, завдяки зусиллям РеК Україна, географія Клубів-спонсорів розширилась, і до нас приєднались Ротарі Клуб Спрінґфілд (штат Іллінойс, США) та Ротарі е-Клуб Дистрикту 2110 Сицилія – Мальта. Фінансову підтримку проекту надав також наш Дистрикт 2232.

Цьогорічний проект став, фактично, продовженням меншої за масштабом ініціативи, реалізованої в серпні 2016 року, коли були проведені діагностичні заходи та перші операції з видалення катаракти малозабезпеченим літнім людям в Одеській області. Завдяки цій ініціативі була виявлена реальна потреба подальшої діяльності в цьому напрямку. І ми включились в роботу: була підготована проектна заявка з кошторисом, яку ми розіслали потенційним партнерам - Ротарі Клубам та Ротарійцям з різних країн, з якими члени нашого Клубу познайомились під час Ротарійських заходів, а також тим, з ким на той момент ми були знайомі виключно віртуально, завдяки їхній участі як ґест-спікерів в он-лайн засіданнях нашого Клубу. І ми отримали позитивну відповідь від двох таких «віртуальних» Ротарійських контактів - РК Спрінґфілд (Іллінойс, США) та Ротарі е-Клубу Дистрикту 2110 Сицилія – Мальта. До слова, реальна зустріч з членами першого з цих партнерів відбулась під час Конгресу в Атланті (див. фото). А з е-Клубом Дистрикту 2110 ми обговорюємо можливість реалізації Ротарійського дружнього обміну.

Перший етап «офтальмологічного проекту», під час якого на сучасному портативному обладнанні лікарями була здійснена діагностика зору майже двом з половиною сотням пацієнтів з Одеської області (малозабезпечені літні люди) і визначені люди, які потребували хірургічного лікування, відбувся в Одесі в квітні. Вже в травні-червні на базі клініки «Новий Зір» у Києві досвідченими офтальмохірургами були здійснені операції з видалення катаракти чотирнадцяти пацієнтам. Загальний бюджет проекту склав 96 тисяч гривень.

Ми бачимо реальні результати нашої діяльності і плануємо продовжувати працювати в цьому напрямку, своїм Ротарійським служінням творити зміни на краще і змінюватись самим.

Тетяна Приліпко, РеК Україна