Zang!

Новий Президент Ротарі Інтернешнл, Гарі С.К Хуанг

Новий Президент Ротарі Інтернешнл - Гарі С.К ХуангВ молодшому віці Гарі Хуанг займався багатьма видами спорту, але баскетбол був його улюбленим. Він був капітаном та охоронцем бази в баскетбольній команді своєї школи. «Я невисокий на зріст, але я був дуже спритним, - говорить він з посмішкою. – Я знав, як змусити м’яч рухатись, та налаштовував команду на перемогу».

З того часу пройшло не одне десятиріччя, але і зараз чи то в баскетболі, чи то в бізнесі, чи то в Ротарі пан Хуанг продовжує задавати імпульс для руху м’яча вперед до перемоги. Він є прихильником дієвої моделі та прогресу. Він отримує задоволення від подолання перешкод, що з’являються на його шляху. Коли в Ротарі Клубі Тайбей йому сказали, що він занадто молодий, щоб стати членом Клубу, він обрав наполегливу тактику, відвідуючи кожне засідання протягом дев’яти місяців поки не отримав запрошення у 30-річному віці. З того часу він ні на мить не зупиняється в своєму русі вперед. Після п’яти років членства в Ротарі Хуанг став Президентом Клубу. Потім він став наймолодшим Губернатором Дистрикту на Тайвані, першим серед Ротарійців Тайвані зайняв посаду Директора РІ та Довіреної Особи Фундації Ротарі. Цього місяця він стане першим китайським Президентом Ротарі Інтернешнл.

Хуанг народився в Фуджіані, провінції на півдні Китаю. Він є третім з сімох дітей в родині. Як і багато інших, його родина виїхала з Китаю під час громадянської війни, не поділяючи поглядів комуністичної партії, яка захоплювала владу в Китаї. Родина Хуанга оселилась в Тайвані в 1947 році, коли Гарі був лише 1 рік.

Батьки Хуанга наголошували на важливості шкільної освіти, але вони також були переконані, що оцінки є не найважливішими речами. «Мій батько постійно казав мені, що отримання вищої освіти є важливим, але я повинен був також брати участь в різних заходах та діяльності різноманітних Клубів. Він казав, що це допоможе мені в майбутньому», - згадує Хуанг.

Хоча батько Хуанга не був Ротарійцем, він прищеплював схожі ідеї служіння своєму синові. Допомагаючи іншим, за словами його батька, ти вчишся бути лідером. В результаті Хуанг став президентом свого класу в старшій школі. Окрім баскетболу, він грав в футбол, бігав дистанції та, за наполяганням своєї матері, брав участь (і часто одержував перемогу) в ораторських змаганнях. Протягом шістьох років він також проводив щоденні ранкові перед матчеві збори. «Мій батько був дуже щасливим, що я робив ці речі, - каже Хуанг. – Він відвідував всі шкільні свята, незалежно від щільності його графіку».

Закінчивши школу та присвятивши два роки військовій службі Хуанг переїхав до Мічигану, де відвідував Університет Східного Мічигану в Іпсіланті. Він згадує про ті роки з ніжністю, а особливо про враження, які справили на нього – хлопця з Тайбею, - чистота та відкритий простір середнього заходу. Він жив в американській родині, в якій його називали Гарі, тому що їм подобався актор Гарі Купер. Під час навчання в університеті він працював в компанії з ремонту газових установок, заробляючи на самому початку 1,25 дол. США на годину, а кількома роками пізніше – 4,75 дол. США на годину. Отримавши ступінь в бізнес освіті, він був такий щасливий, що придбав собі перстень випускника. «Це була перша найдорожча річ, яку я придбав за власні кошти, тому я постійно його ношу», - каже він.

Але на цьому його освіта не закінчилася. Батько Хуанга був президентом страхової компанії в Тайвані і він хотів, щоб його син отримав гарну підготовку і зробив кар’єру в цій самій сфері. Хуанг вступив до аспірантури Університету Нью-Йорку, провів певний час в Англії, Швейцарії, Німеччині та Японії, вивчаючи страхову справу та встановлюючи міжнародні зв’язки. Пройдуть роки і Хуанг знов встановлюватиме зв’язки по всьому світу як Президент РІ.

Повернувшись на Тайвань Хуанг почав працювати у маленькій страховій компанії, яку за наступні 15 років перетворив в одну з найбільших в цій галузі. Він домовився про одну річ зі своїм керівником: він зможе поєднувати Ротарійську діяльність зі своїм насиченим робочим графіком. «Я хотів продовжувати свою роботу в Ротарі незважаючи ні на що», - каже він.

Коли Хуанг почав досягати перших успіхів в своїй професійній та Ротарійській діяльності, його мати постійно спускала його з небес на землю, що вона робить й досі у свої 95 років. «Я знаю, вона пишається мною, - розповідає він. – Але яких би вершин я не досяг, вона ніколи не буде мене хвалити».

Того самого року, коли Хуанг вступив в Ротарі, він зустрів свою майбутню дружину Корінну Яо. Їхня зустріч відбулась у церкві на біблійних заняттях. «Він постійно звертався до мене», - каже Яо. Але Хуанг згадує, що все було з точністю до навпаки. «Це вона перша звернула на мене увагу!» - стверджує він.

Він був відкритий та товариський. Вона була інтровертом. «Я постійно запитувала себе, як ми зможемо жити разом, - каже вона. – Але з того часу пройшло вже 38 років, а в наших гарних відносинах нічого не змінилося». Вони виховали трьох дітей – двох доньок та сина, в них є двоє онуків, Едді та Еван. Еван народився в той самий день, коли Хуанг довідався, що його номінували на посаду Президента РІ. Його ім’я – це обіграна назва міста Еванстон.

Родинне життя Хуанга та Яо тісно пов’язане з Ротарі, тому воно складає значну частину спогадів їхніх діте. «Я завжди хотіла мати такі ж стосунки, які були в тебе з твоїми Роатрійськими друзями. Вони були для мене як тіточки та дядечки», - каже своєму батькові старша донька Лінда. Ненсі, молодша донька, згадує про візит до дитячого будинку разом з Хуангом, коли вона була ще маленькою. «Тоді я вперше дізналася про те, що робить Ротарі. Мій батько був таким відданим цій справі», - розповідає вона.

Проект з дитячим будинком був одним з перших Ротарійських проектів, що надихнув Хуанга більше, як понад 30 років тому. Під час візиту до дитячого будинку він був приголомшений тим, що побачив: діти, які набиваються великою юрбою в одну кімнату на ніч та ділять одну миску рису на всіх. На той час багато з сиріт були такого ж віку, що і його молодші діти. В дитячого будинку було багато потреб: новий дах, холодильник, кондиціонер, підгузки та інші предмети. Клуб з Тайбею забезпечив всі ці потреби, але Хуанг хотів зробити більше. Він та ще один Ротарієць вирішили надати фінансову підтримку двом дівчатам. Вони обрали двох 4-річних дівчат з таким самим знаком зодіаку, як в Хуанга та його друга: півень. Вони брали їх з собою на обід один раз на місяць, сплачували щорічні шкільні внески та згодом відправили їх в коледж. Після закінчення коледжу вони покрили витрати на їхню святкову подорож до Гонконгу та допомогли знайти роботу після повернення до дому. Пройшло 30 років, Хуанг та його друг регулярно зустрічаються з ними за обідом, тепер вже з власними родинами цих дівчат.

Хуанг переконаний, що Ротарі має допомагати людям підвестися на ноги в цьому житті. Тема, яку він обрав – Запали Вогонь Ротарі, - є відображенням його бажання заохотити Ротарійців принести світло та осяяти темряву. Хуанг також висловлює сподівання, що ця тема надихне Ротарійців на зміцнення Іміджу Ротарі. Він хоче, щоб участь в Ротарі приносила задоволення, але щоб це задоволення не ставало кінцевою метою, а народжувалось завдяки чудово проведеному разом часу, встановленню щирих дружніх відносин, утриманню членів та залученню нових.

Залучення членів є провідним принципом в Ротарійської кар’єри Хуанга. Коли він був Президентом Клубу, кількість його членів зросла зі 102 до 138. Коли він займав посаду Губернатора в Дистрикті, що об’єднує Тайвань, Гонконг та Макао, він створив 19 нових Клубів. «Якщо ви хочете залучати в Ротарі людей, ви повинні зацікавити їх та підтримувати цей рівень зацікавленості, - пояснює він. – Тоді їм це сподобається і вони прийдуть знов».

Приятелька Хуанга та Директор РІ Селіа Елена Круз де Гіай поділяє такий підхід. «Ротарі – це серйозна організація, але аж ніяк не пихата. Президент Гарі робить акцент на тому, що участь в Ротарі має приносити задоволення, оскільки він бачить виграшну комбінацію в отриманні Ротарійцями задоволення під час здійснення служіння», - пояснює вона.

Він також просуває ідею щодо відкриття дверей Ротарі для молодших представників та залученню більшої кількості жінок. «Деякі Ротарійці занадто консервативні в своїх поглядах. Вони виступають проти залучення молоді та жінок до Ротарі, - розповідає він. – Але молодь – це наше майбутнє. Пройде кілька років, і вони стануть відомішими, кращими та, можливо, багатшими за нас, - жартує Хуанг. – Це принесе користь їм, Ротарі та суспільству».

Жарти жартами, але Хуанг серйозно підходить до питання членства, доказом чого є те, що він залучив всю свою родину в Ротарі. Першою приєдналась до Ротарі його дружина, потім його дорослі діти, які стали членами різних Клубів. Його син, Біллі, вірить, що участь в Ротарі сприяє зміцненню їхніх родинних зв’язків. «Ми разом беремо участь в різних заходах, - каже він. – Завдяки цьому я краще розумію свого батька».

Хуанг отримує справжнє задоволення, об’єднуючи дві найважливіші частини свого життя, надаючи нового значення ідеї родини Ротарі. Він сподівається, що інші наслідуватимуть його приклад. «Для чого залишати родину, щоб здійснювати Ротарійське служіння? Ви можете робити це разом, - пропонує він. – Добрі справи стають сімейними подіями».

Сьогодні Хуанг грає в гольф, а не в баскетбол, але він все ще бере участь в командній грі, в зміцненні команди – команди Ротарі – заради перемоги.

Автор: Сьюзі Ма, The Rotarian

Дякуємо за використання веб-сайту Ротарі Е-Клубу Україна для компенсації пропущеного засідання власного Клубу.

Будь ласка, ми запрошуємо вас скористатись нашим веб-сайтом для компенсацій пропущених засідань в майбутньому.

Звіт про відвідування