24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Цього року, кожному мешканцю країни важливо як ніколи згадати про цю невиліковну хворобу, тому, що в Україні виявлений інфекційний спалах.

Україна з 2002 року вважалась зоною - вільною від поліомієліту. Останній випадок зараження в країні на той час був зафіксований в 1996 році. Тоді, великою мірою завдяки підтримці Ротарі Інтернешнл - ситуацію вдалось стабілізувати. Були проведені різні заходи щодо імунізації населення, і випадки захворювання припинились. Щеплення дітям робили в строк та безкоштовно, так було на протязі цілого десятиріччя. Але починаючи з 2012 року відсоток щеплених від поліомієліту дітей став стрімко зменшуватись. І якщо в недалекому 2014 таких малюків було трохи менше половіни - 49%, то в 2015 році всього 14% дітей молодше року реалізували своє право на вакцинацію. До речі, щоб забезпечити колективний імунітет - повинні бути імунізовані як мінімум 95% дітей всієї країни.

Причин, з яких щеплення від поліомієліту стало таким непопулярним дуже багато. Негативний досвід компанії вакцинації кір-краснуха в 2008 році, недостатня підтримка засобів масової інформації, вкрай скорочене фінансування через економічну та політичну кризу і таке інше. В наслідок цього в 2015 році двоє малюків віком 10 місяців та 4 роки стали жертвами поліомієліту. Сталося це в Закарпатській області України цього літа. Офіційно вірус ідентифікували 28 серпня.

Крім того, що поліомієліт підтвердили, експерти ВООЗ стверджують, що вірус вже 2 роки циркулює на території України. Звичайно, світова громадськість на чолі з МОЗ України стали вживати термінових відповідних заходів з імунізації населення. Посилили нагляд, і зараз проводиться соціальна мобілізація. Створено оперативний штаб з реагування на спалах, із залученням міжнародних партнерів (ВООЗ та ЮНІСЕФ). Ці організації в якості гуманітарної допомоги від уряду Канади надали Україні 3,7млн. доз тривалентної оральної поліовакцини, яка в даний час вже в країні і розподіляється по регіонах. Також розроблено так званий комунікаційний план. Ідея його в тому, щоб будь-якими доступними шляхами донести до населення України інформацію про необхідність імунізації дітей від поліомієліту. Ротарі Клуби України приєднались до комунікаційного штабу. Оскільки глобальний досвід Ротарі з боротьби з поліомієлітом, безсумнівно, надасть інформаційну підтримку і допомогу в масштабах держави, однієї області, міста чи навіть сім'ї.

"Уряди бачать в членах Ротарі конструктивних представників громадянського суспільства", - говорить він. "Ми повинні співпрацювати з владою, щоб сприяти встановленню миру і вирішенню конфліктів, також як ми боремося за викорінення поліомієліту".

В Україні планується проведення трьох турів імунізації. Метою є забезпечення високого імунітету населення до вірусу поліомієліту. Перший і другий тури для малюків від 2 місяців до 5 років 11 місяців. Третій тур для дітей віком від 2 місяців до 9 років 11 місяців.

Ольга Лауман

Дякуємо за використання веб-сайту Ротарі Е-Клубу Україна для компенсації пропущеного засідання власного Клубу.

Будь ласка, ми запрошуємо вас скористатись нашим веб-сайтом для компенсацій пропущених засідань в майбутньому.

Звіт про відвідування