З днем народження, Білл!

28 жовтня 2015 своє 60-річчя відзначив засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс

28 жовтня 2015 своє 60-річчя відзначив засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс, а також в 22й раз був визнаний найбагатшим американцем за версією журналу Forbes.

Вільям Генрі Гейтс III - американський підприємець, філантроп, інвестор, програміст і винахідник. Білл Гейтс народився в 1955 році в місті Сіеттл в сім'ї адвоката і шкільної вчительки. У 13 років почав займатися програмуванням і вже в шкільні роки заробляв гроші на програмних проектах разом зі своїми друзями. Так разом зі своїм шкільним другом Полом Алленом 1975 створив фірму Micro-Soft, надалі перейменовану в Microsoft. Заради роботи в компанії Білл Гейтс залишив навчання в Гарвардському університеті, довчившись лише до третього курсу.Першою масштабною угодою компанії став продаж IBM операційної системи для персонального комп'ютера - MS-DOS. У 1985 році була випущена перша версія «операційки» Windows, а вже в 90м отримала успіх у користувачів версія Windows 3.0.

Таким чином корпорація Microsoft завойовувала все більш міцні позиції на ринку і до середини 90х іншим виробникам ПЗ стало важко конкурувати з нею. Далі масове користування мережею інтернет привело компанію до створення браузера Internet Explorer, який став невід'ємною частиною ПЗ Windows 98, що дозволило витіснити з ринку інших виробників веб-браузерів і послужило причиною антимонопольного переслідування корпорації.

У 1998 році Білл Гейтс склав з себе повноваження президента корпорації Microsoft, а в 2000м залишив пост головного виконавчого директора. З цього моменту Білл починає свою благодійну діяльність. Спільно зі своєю дружиною він створює благодійний Фонд Білла і Мелінди Гейтс, який є найбільшим у світі. Фонд орієнтований на підтримку і поліпшення системи охорони здоров'я та подолання голоду в бідних країнах. Кошти фонду направлялися на програму з попередження та лікування ВІЛ / СНІДу, туберкульозу, на боротьбу з малярією, в проекти по імунізації дітей в Індії та Африці.

У США пріоритетний напрямок фонду займає програма щодо вдосконалення системи освіти. З 2009 року фонд виділяє кошти на поліпшення методів дистанційного навчання в США, підтримку сучасних мультимедійних навчальних матеріалів і створення інтерактивних навчальних класів. Восени 2009 року Фонд Білла і Мелінди Гейтс виділив Україні грант у розмірі 25млн доларів для комп'ютеризації публічних бібліотек.

"Особливе місце у благодійній діяльності сім'ї Гейтс займає співпраця з Ротарі Інтернейшнл (Rotary International). Білл і Мелінда виділили 255 млн доларів для цієї організації на боротьбу з поліомієлітом. «Або нам вдасться ліквідувати поліомієліт, або ми повернемося до тих часів, коли реєструвалось десятки тисяч хворих ... Альтернативи немає», - заявив тоді містер Гейтс. До цієї ініціативи приєдналися уряд Великобританії та Німеччини, що виділили для Ротарі Інтернешнл в цих же цілях 150 і 130 млн доларів відповідно.

Білл Гейтс - один із рекордсменів за розміром коштів, переданих на благодійність: з 1994 по 2010р він вклав у Фонд Білла і Мелінди Гейтс більше 28 млрд доларів і є почесним членом Ротарі клубу Сіеттл (США).

Ольга Лауман

Дякуємо за використання веб-сайту Ротарі Е-Клубу Україна для компенсації пропущеного засідання власного Клубу.

Будь ласка, ми запрошуємо вас скористатись нашим веб-сайтом для компенсацій пропущених засідань в майбутньому.

Звіт про відвідування